Plavecký Železný muž
--== 11. ročník - 17. července 2010 ==--

Zahájení 2. desítky ročníků soutěže o plaveckého železného muže si vyžádalo několik, nebo spíše jednu změnu. Změnila se trošinku trasa závodu a to pouze běžecké části :-) Neběželo se tradičně do Roseče, kde se končilo v hostinci U Jitky, ale náš cíl byl stanoven jak jinak než opět do hospody, ale do hospody v Polšti. Jen na vysvětlenou změny cílového místa běhu řeknu, že důvodem byla svatba konající se v hostinci U Jitky. Doufáme, že příští rok se opět vrátíme k původní trase...
Očekávání dalšího ročníku ZM bylo rozpačité. Zajisté každý očekával přímo pekelné horko, vzhledem k tomu, že již 14 dní si teploty pohrávaly se rtuťovým sloupcem teploměru okolo číslice 30. Nejinak jsem to cítil i já a pokud jsem v minulých ročnících všelijak kolaboval, v letošním ročníku jsem už opravdu očevál minimálně ARO, nebo dokonce Cháron. O to víc mě ráno potěšila zatažená obloha a celkem přijatelné teploty. Po příjezdu na rozcestí k zrcadlu v Plavsku jsem se zaradoval poprvé, neb jsem tam našel pouze 2 další účastníky závodu (Vencu a Budku) a se slovy na rtech "Bezva, letos budu na bedně!" jsem sesedl z kola. Bylo to naposled, co jsem se usmíval... Během nekolika málo minut přijelo dalších asi 15 borců. Mezi nimi i Milan Souček :-( Potěšující však byl fakt, že Milan Souček mladší (loňský vítěz) se letošního ročníku nezúčastnil, což myslím uvítali všichni závodníci, protože se tím posunuli již na startu o příčku nahoru :-) Další pro mě potěšující událost byla, že na start nastoupil i Jiří Šimek, kterého jsem dlouho k závodu přemlouval. Ale dáte mi určitě za pravdu, že to stálo zato!
Vyrazili jsme tedy na strážskou pískovnu - start našeho závodu. Ke zděšení všech organizátorů přispělo zjištění, že zde čekají další 3 závodníci - začínáme tušit, že jsme podcenili počet účastníků a zřejmě bude málo diplomů. Po zaregistrování borců se tato předtucha potvrdila...

Zaregistrovalo se 21 závodníků :
  • 18 do kategorie mužů
  • 1 do kagorie dorost
  • 2 do kategorie žen
Po každoročním nástupu, seznámení s pravidly a vyfotografováním poslední společné fotky se již přistoupilo ke startu. Zde je to již každý ročník stejné - z počátku chaos, ale zanedlouho se vše upraví. Za sebe mohu říci, že teplota vody byla letos opravdu perfektní, vše proběhlo bez komlikací a jakýchkoliv křečí. Po dokončení této části opět osušení, převlečení a šup na kolo. Počasí stále bezva, i když začalo vykukovat slunko, ale teploty stále v pohodě. Dokonce ani v této části jsem na sobě nepozoroval žádné změny a nějaké komplikace. Možná proto, že jsem si stále opakoval: "V klidu, zítra jedeš na dovolenou, nemůžeš se zmařit!". Možná toto byl i důvod, proč mě během této etapy předjela snad většina borců... Stejně tak to probíhalo i v poslední disciplíně trojboje - běhu. Po sesednutí z kola, osvěžení studenou vodou u nového sídla firmy JH Solar jsem vyběhl na poslední část závodu. Na trase mě předběhli další asi 2 soupeři.
Konečně jsem doběhl! K mému překvapení se můj výsledný čas jen lehounce dotýkal hranice 2 hodin, takže jsem byl velmi spokojený, že jsem letos pokořil hranici 120 minut. No a to jsem ještě nevěděl, že nejsem poslední!
Mé nadšení trvalo do té doby, než mi zapisovatelé sdělili zničení 7 diplomů - takže jich nechybí jeden, ale rovnou 8! Naštěstí jsem s Pepou V dojel vytisknout nové, takže mohlo dojít k hromadnému vyhlášení výsledků. Celou výsledkovou listinu najdete níže. Výtězem se stal Milan Souček, jenže mu nemohl být předán putovní pohár, protože ho loňský vítěz nepřivezl. Ale je to v rodině, tak ať si to předají. Nicméně mnohým soupeřům chybělo tradiční šampaňské z tohoto poháru a proto se hromadně dožadovali o opakování ceremoniálu. Mezi nejzarputilejšími protestanty byl Luboš Kozel, Jiří Budín a další... Bohužel protestům nebylo vyslyšeno.

Blahopřeji vítězům a všem zůčastněným závodníkům.
Dále pak děkuji rozhodčím (František Oliva a Anna Peroutková), celému technickému týmu (Josef Valena, Martin Hanta), který se o nás staral a díky i divákům, kteří nás podporovali.
A také děkuji Štěpánovi Chrobokovi za krásné diplomy.

Výsledková listina :

kategorie muži
Pořadí
Startovní číslo
Jméno Obec
Čas
1
Milan Souček st.
Plavsko
1.24.14
2
Hynek Janoušek
Křemže
1.26.21
3
Martin Hrádek
Roseč
1.29.21
4
Václav Peroutka
Plavsko
1.30.21
5
Jiří Budín
Plavsko
1.34.14
6
Jaromír Spurný
Jindř. Hradec
1.44.05
7
Tomáš Konvička
Lhotice u M.B.
1.44.12
7
Martin Kratochvíl
Praha
1.44.12
9
Petr Písař
Polště
1.44.40
10
Peter Novák
Zvolen
1.45.07
11
Oldřich Dajbych
Praha
1.45.12
12
Miroslav Novotný
Lodhéřov
1.47.57
13
Tibor Pivko
Jindř. Hradec
1.51.11
14
Jiří Hrádek
Plavsko
1.51.44
15
Luboš Kozel
Plavsko
1.53.48
16
Jiří Tůma
Polště
1.54.31
17
13
Josef Pivec
Plavsko
1.59.00
18
Jiří Šimek
Praha
2.06.14

kategorie ženy
Pořadí
Startovní číslo
Jméno Obec
Čas
1
1
Kateřina Klapilová
Uherské Hradiště
1.20.09
2
2
Jana Vránová
Plavsko
1.32.13

kategorie dorost
Pořadí
Startovní číslo
Jméno Obec
Čas
1
1
Martin Hrádek
Roseč
1.42.46

Snímky k tomuto ročníku zde.

Náhled diplomu:

vytvořil Štěpán Chrobok© 2008 - 2023 Josef Pivec.